איפה כדאי לאכול בלונדון

לונדון היא עיר של רעיונות ודמיון, והיא נחשבת לחדשנית בלתי נלאית לא רק בתחום האומנות והתרבות – אלא גם בכל מה שקשור לאוכל. המזון, על כל צורותיו, הפך כמעט לאובססיה בחוגים לונדוניים מסוימים אבל עדין תמצאו בכול רחבי העיר כמה מאכלים ומשקאות בריטיים מסורתיים שממשיכים לשמור על הפופולריות שלהם:

פיש & צ'יפס

אין שום דבר שמעיד על מזון בריטי כמו פיש אנד צ'יפס עטוף בנייר עיתון. המנה הזאת ידועה בכול רחבי העולם ונמצאת בראש רשימת המאכלים שצריך לאכול כשמבקרים בלונדון. מנת הדג והצ'יפס המסורתית מוגשת בדרך כלל עם תוספות של אפונה מעוכה, מלח וחומץ.

צלי של יום ראשון עם פודינג יורקשייר – Sunday Roast עם Yorkshire Pudding

מנת צלי של יום ראשון היא באמת מאכל בריטי קלאסי. באופן מסורתי הארוחה נאכלת בין השעות 12 בצהרים ל-5 אחר הצהרים בימי ראשון. הצלי מגיע עם תפוחי אדמה, רוטב וירקות ובדרך כלל מדובר במנה ענקית. מנת הצלי עשויה מבשרים כגון: בשר הודו, בקר, עוף או טלה. ובכול מקרה עליכם לוודא שיחד עם הצלי תקבלו גם פודינג יורקשיר (סוג של מאפה), שנאכל כמנה לפני מנת הבשר, כאשר רוטב הבשר חיוני מאוד להעשרת טעמו של הפודינג.

פשטידה עם פירה – Pie and Mash

זוהי פשטידת בשר שעשויה משפע של סוגי בשר שונים. הפשטידה מוגשת עם ערימת פירה קטיפתי והמון רוטב – תענוג בריטי אמיתי ומאכל מנחם קלאסי. אפשר ליהנות ממנה זו בהפסקת צהרים בפאבים שונים בעיר.

תה של אחר הצהרים

התה הבריטי המסורתי האולטימטיבי שמוגש אחר הצהרים הוא דרך נהדרת להעביר את הזמן וליהנות ממעדנים בריטיים אותנטיים. בדרך כלל ההגשה כוללת תה לפי בחירתכם יחד עם כריכונים, לחמניות עם ריבה ושמנת או מאפה. התה של אחר הצהרים אמור להיות חוויה כך שכדאי להקדיש לה כמה שעות כדי ליהנות ממנה בנחת.

לתשומת ליבך הנתונים המוזנים כאן מאובטחים בפרוטוקול VPNSSL