עובדות מעניינות על לונדון

​לונדון, אחת הערים הפופולריות ביותר בעולם, מציעה משהו לכול אחד, מהיסטוריה מעניינת ותרבות עשירה ועד אוכל משובח ובילויים נהדרים.

אח, לונדון... לספוג קצת תרבות במוזיאונים המצוינים בעיר, לבקר את המלכה בארמון בקינגהאם, לצלם למזכרת תמונה מושלמת עם הביג בן, לקנות מציאות בשוק צבעוני כמו קמדן לוק או פורטובלו, לראות הצגה טובה בתיאטרון, ליהנות מבירה טעימה בפאב מקומי, לטייל בפארקים המדהימים כמו הייד פארק או ריג'נט פארק, לתפוס מונית מסוגננת ויחידה במינה בעולם כולו, וכמובן לאכול פיש אנד צ'יפס עטוף בנייר עיתון – האופי הבריטי, הקריר וקר-הרוח של לונדון הוא צינון נהדר לחום הישראלי.  

בלונדון, הכניסה לחלק מהגלריות ומהמוזיאונים הנהדרים ביותר בעולם, היא חופשית. האומנות שייכת לכול אדם בעולם, והעובדה שלונדון הפכה אותה לנגישה לכולם, במיוחד אלה שהמשאבים הכספיים שלהם מוגבלים, הוא דבר מדהים כשלעצמו.

לונדון השתנתה מאוד בשנים האחרונות, בעיקר בעקבות המהגרים הרבים שהתמקמו בעיר. אבל, למרות השינויים שחלו בה, היא עדיין שומרת על האלמנטים הקלאסיים שמבדילים אותה מכול עיר אחרת בעולם. וכך, למרות שעברו כמעט אלף שנים מאז שלונדון נוסדה, נהר התמזה עדין נחשב לנשמתה של העיר. אתם יכולים ליהנות מכוס בירה על גדת הנהר, לטייל לאורכו או לעמוד על הגשר, לבהות במעמקים האפלים ולהרגיש את כל שכבות ההיסטוריה, מהרומאים ועד לרגע זה.

העיר מלאה אתרים ופעילויות ידידותיים לילדים. הם יוכלו לראות מקרוב יצורים תת מימיים באקווריום סילייף (Sealife) או ללמוד כמה עובדות מענינות במוזיאון המדע (הרכזת האינטראקטיבית של לונדון למדע ולטכנולוגיה) – שני אתרים מושלמים לבילוי יום משפחתי.

גם מי שמעולם לא ביקר בלונדון ודאי שמע על אופיה הגשום כמעט-תמיד ועל משפחת המלוכה שארמונה המפואר נמצא בעיר, אבל רק מעטים יודעים:

  • שלא חוקי למות בארמון ווסטמינסטר.

  • שה"ביג בן" הוא שמו של הפעמון, לא של שעון המגדל.

  • שהרודס (Harrods), חנות הכלבו המפוארת והמפורסת, מכרה קוקאין עד שנת 1916!

  • שעדין אפשר לבקר בבית היחיד שנותר על תילו (ברחוב דוהטי, Doughty, 48), מבין הבתים שבהם התגורר צ'רלס דיקנס, הסופר הנודע, והוא משמש היום כמוזיאון.

לתשומת ליבך הנתונים המוזנים כאן מאובטחים בפרוטוקול VPNSSL