אתרי תיירות ואטרקציות מומלצות בלונדון

מרכז לונדון הוא המקום שבו ממוקמים הגלריות והמוזיאונים הגדולים, האתרים הכי אייקוניים בעיר וגם המרחבים הפתוחים הכי ירוקים ושלווים בעיר. המפסטד היס (Hampstead Heath) או הפארק האולימפי החדש על שם המלכה אליזבט, הם דוגמאות לפארקים ירוקים נפלאים שמאפשרים לכם להימלט קצת מההמונים ולראות מקרוב את הגוונים היותר ירוקים של העיר.

מצודת לונדון – Tower of London

מצודת לונדון היא אחד המבצרים המפורסמים בעולם והספיקה לשרת, ב-900 שנותיה, כארמון מלכותי, בית סוהר, נשקיה ואפילו גן חיות. המצודה ממוקמת במרכז לונדון, ממש על שפת הנהר והיא אחת האטרקציות המובילות בעיר.

מומלץ לסייר במצודה במסגרת סיור מאורגן (ללא תשלום) ולשמוע סיפורים על בגידות והוצאות להורג. תוכלו לראות גם את המקום שבו נשמרים יהלומי הכתר הבריטי ואת הנשקיה העתיקה, לבקר בתערוכות זמניות שעוסקות בהיסטוריה של בריטניה ולצפות הצגות שמשחזרות את ההיסטוריה המקומית.

שעות פעילות:

  • מרץ עד סוף אוקטובר:    ימים ג' עד שבת – 17:30-09:00 ימים א', ב' – 17:30-10:00

  • נובמבר עד סוף פברואר:  ימים ג' עד שבת – 16:30-09:00 ימים א', ב' – 16:30-10:00

פארק  Hampstead Heath

פארק זה מתגאה בכמה מהנופים המרהיבים ביותר בלונדון והנוף שמשקיף על העיר מראש גבעת קייט (Kite Hill), הוא אחד המרשימים בלונדון.

הפארק מזמין אתכם לטבול בבריכה ולגלות את אוצרות בית קנווד (Kenwood House). זהו פארק פראי, מנוגד למדשאות ולערוגות המטופחות שאפשר למצוא בפארקים אחרים בבירה. הפארק משתרע על פני שטח של כ-3,200 דונמים של חורש, מגרשי ספורט, בריכות שחיה וכרי דשא של עשב גבוה בצפון לונדון – מהמפסטד ועד הייגייט (Highgate), וסיפק השראה לסרטים, ספרים ושירים אינספור.

בימי הקיץ החמים, בריכות המפסטד מושלמות לטבילה מרעננת וגבעות הפרלמנט הן מקום מעולה להעפת עפיפונים כשהאוויר קליל יותר.

קתדרלת ווסטמינסטר- Westminster cathedral

במשך מאות בשנים מגיעים לקתדרלת ווסטמינסטר אינספור מבקרים בני כל הדתות, ויש המאמינים כי אף אחד מהם לא עבר את סף המקום הקדוש מבלי להתמלא בתחושה של רוחניות.

הקתדרלה היא כנסיה קהילתית תוססת ובית תפילה חי ופעיל. מבנה גדול זה נפתח בשנת 1903 ובשנת 2010 ציין את חגיגות היובל. המבנה עוצב על ידי ג'ון פרנסיס בנטלי (John Francis Bentley), אדריכל הכנסיה המוביל בזמנו, בהשראת האדריכלות הביזנטית המוקדמת הנפוצה בים התיכון.

הקתדרלה משמשת גם כמקום קבורתם של בני משפחת המלוכה האנגלית וקבורים כאן, בין השאר, הנסיכה דיאנה, והסופרים דיקנס וקיפלינג. מאז טקס ההלוויה של הנסיכה דיאנה בשנת 1997 הפך המקום לאחד מאתרי התיירות הפופולריים ביותר. כשאתם מבקרים במקום מומלץ לא לדלג על קפלת הנרי השביעי ואולם האספות.

כתובת: Westminster Abbey, 20 Dean's Yard

מוזיאונים וגלריות

בלונדון, נמצא אחד הריכוזים הגדולים ביותר של מוזיאונים ברמה הגבוהה ביותר בעולם. שמות כמו, המוזיאון הבריטי, הגלריה הלאומית ומוזיאון טייט מודרן (Tate Modern) מושכים מיליון מבקרים מדי שנה. בנוסף, המקבץ הפופולרי בדרום קנזינגטון (Kensington) מציע את מוזיאון הטבע (The Natural History Museum), מוזיאון המדע, מוזיאונים שמתאימים לילדים, ומוזיאון ויקטוריה ואלברט.

 

בין יתר האפשרויות, זמינים לכם גם מקומות קטנים יותר, שמציעים כמעט כל דבר שיכול לענין אתכם, רובם בחינם, וחלקם גם פתוחים בשעות הערב המאוחרות.