עובדות מעניינות על ניו-יורק

​​​​​​​​​​​​ניו יורק, העיר שבה הכול יותר – יותר גבוה, יותר זוהר, יותר הומה, יותר אקשן ואפילו התפוח יותר גדול...

יש המון סיבות להתאהב בניו יורק: האנרגיה, היצירתיות, התרבות המגוונת, האומנות העכשווית, המוסיקה, האוכל, האדריכלות, ובעיקר, המוני האנשים הצבעוניים שממלאים את המקומות הציבוריים והופכים את העיר למטרופולין תוסס ויצירתי שאין כמוהו בעולם כולו.

ניו יורק גם מציעה את המוזיאונים הכי נהדרים בעולם: MoMa, The Met וגוגנהיים, הם רק חלק קטן מרשימה מדהימה של סמלי אומנות עולמיים. כאן תוכלו למצוא מוזיאונים שמוקדשים לכול דבר: וינה של שלהי המאה, חיי המהגרים בלואר איסט סייד (Lower East Side), גלריות שמציגות פיסול יפני, גלריות שמציגות ציורים אמריקאים פוסט מודרניים ועוד. תוכלו גם להתעמק בגלריות החדשניות בצ'לסי (Chelsea) ובלואר איסט סייד, עם חללי התצוגה העצומים ומסיבות הפתיחה החגיגיות שנערכות בדרך כלל בימי חמישי בלילה.

ובערב, כשהשמש שוקעת מעבר לנהר ההדסון וגורדי השחקים מתחילים להאיר את השמים המתכהים, ניו יורק הופכת לבמה מפוארת. שחקנים מפורסמים יוצאים להופיע על בימות ברודווי האגדיות ורקדנים ומוסיקאים עולים על הבמות באולמות הגדולים והקטנים ברחבי העיר כדי לבדר את הקהל הרב. בין אם זו תרבות גבוהה או עממית, ניו יורק מחבקת הכול באהבה – ממופעי רוק בוויליאמסבורג (Williamsburg) עד הפקות אופרה מפוארות בלינקולן סנטר (Loncoln Center), וכל מה שביניהם.

גם מי שלא היה אף פעם בניו יורק בוודאי שמע על פסל החירות, על הסנטרל פארק ועל השדרה החמישית המפוארת. אבל, לא רבים יודעים:

  • שבקמרונות שמתחת לבנק הפדרלי בוול סטריט ניו יורק, 80 מטרים מתחת לאדמה, מאוחסנים כ-25 אחוזים ממטילי הזהב בעולם.

  • שהמוניות בניו יורק צהובות כי ג'ון הרץ, סוחר מכוניות, קבע ב-1907 שהצהוב הוא הצבע שהכי קל לזהות מרחוק.

  • שהמוסיקאים ברכבת התחתית הם לא סתם תרמילאים או עוברי אורח שנתקעו בלי כסף בעיר. להיפך, הם עוברים תהליך בחירה קפדני ורובם הופיעו באולמות מפורסמים כמו הקרנגי הול, לפני שעברו לנגן ברכבת התחתית.

לתשומת ליבך הנתונים המוזנים כאן מאובטחים בפרוטוקול VPNSSL