איפה כדאי לאכול בניו-יורק

​​​​​​מכול הזמנים, זה הזמן הכי טוב לסעוד בניו יורק. העיר מציעה מאכלים עונתיים מתוצרת מקומית, עם מסעדות שמגדלות גינת ירקות על הגג או מחזיקות חוות משלהן בצפון המדינה. גם צריכת הבשרים ופירות הים נעשית ממערכות בנות קיימא סמוכות.

העיר מאמצת כל דבר אומנותי – החל מקליית קפה וזיקוק ויסקי ועד לייצור שוקולד וגבינות. גם הברים לוקחים את היצירתיות לגבהים חדשים ומציעים קוקטיילים מהתקופה שלפני תקופת "היובש" (איסור על צריכת משקאות אלכוהוליים), שמוגשים לצד צלחות מעודנות וקטנות. לכן, אין ספק שהפאבים המכונים "גסטרופאב" הם חלק מהמקומות הכי יצירתיים שכדאי לאכול בהם.

אתם מוזמנים לנסות גם את זירת האוכל שמציעה מצד אחד סצנת משאית-האוכל (food-truck) או ארוחות ערב אלגנטיות יותר באחת המסעדות המפוארות יותר בעיר.

אוכל על גלגלים

תרבות אוכל הרחוב בניו יורק מפותחת מאוד. אחד הטרנדים החמים ביותר בעשור האחרון הוא ה-Food trucks (משאיות אוכל) שנמצאות בכול פינה ומגישות מגוון של מאכלים ביד רחבה מאוד. משאיות האוכל הן למעשה ואנים (בעברית: סָעוֹן), דומים לאוטו-גלידה המוכר אצלנו. המשאיות מכילות מטבח בחלקן האחורי וגם חלון הגשה לעוברי אורח. טרנד האוכל הזה חולל מהפכה בקולינריה הניו-יורקית (וכמובן גם באזורים רבים אחרים בעולם) והנגיש הרבה מאכלים איכותיים, חדשניים וטעימים, לקהל הרחב. המשותף לכל משאיות האוכל הוא המחיר הנוח ולכן, שווה לחפש אחריהן ברחובות העיר. איך מוצאים אותן? ובכן, הדרך הטובה ביותר היא לעשות חיפוש מהיר באינטרנט. בגלל שמרבית משאיות האוכל נודדות להן ממקום למקום, רובן מודיעות באמצעות הטוויטר על מיקומן באותו היום ואם תכנסו לענין, תבינו שזה קצת כמו לשחק 'חפש את המטמון', כשהמטמון הוא ארוחה טעימה במיוחד.

שפע של סגנונות בשוק צ'לסי – Chelsea Market

בנוסף למשאיות האוכל, כדאי גם לקפוץ לשוק צ'לסי וליהנות ממגוון רחב מאוד של מאכלים טעימים. השוק בצ'לסי שוכן במה שהיה פעם מפעל תעשייתי, ומציע היום מזונות מסוגים שונים ומשונים, מוקבאר (Mokbar) שמציע אוכל קוריאני; טאקו טקומי (Takumi tacos), שמציע ערבוב של חומרים יפניים ומקסיקניים; טאקו שופ (Tuck Shop), שמציע פשטידות מלוחות בסגנון אוסי; בר סוזט (Bar Suzette) שמציע קרפים; או נאם פאנג (Num Pang), שמציע כריכים קמבודיים.

כתובת: 75 Ninth Ave at 15th St.

לתשומת ליבך הנתונים המוזנים כאן מאובטחים בפרוטוקול VPNSSL