הנקודה היהודית בניו-יורק

​​​​​​האוכלוסיה היהודית בניו יורק היא הגדולה ביותר בעולם מחוץ לישראל. לכן, לא פלא שאפשר למצוא בעיר אינספור בתי כנסת, מסעדות כשרות, אגפים כשרים בסופר ומגוון של מוצרים ישראליים.

המוזיאון היהודי – Jewish Museum

המוזיאון היהודי הוא פנינה ניו יורקית שממוקם בתוך טירה גותית צרפתית משנת 1908, ומכיל 30,000 פריטי יודאיקה כמו גם פסלים, ציורים ואומנות דקורטיבית. המוזיאון מציג תערוכות זמניות מעולות שמציעות רטרוספקטיבה על דמויות משפיעות שונות ותצוגות ברמה עולמית כמו עבודות של מארק שאגאל, אדוארד ויאר ומאן ריין.

במקום, מתקיימים גם אירועים, הרצאות, פעילויות שונות וקונצרטים לילדים. מדי שנה, בחודש ינואר, המוזיאון משתף פעולה עם אגודת הקולנוע של לינקולן סנטר, ומקיים את פסטיבל הקולנוע היהודי בניו יורק.

כתובת: 1109 Fifth Ave בין הרחובות 92rd & 93rd

בית כנסת שהפך למוזיאון – Museum at Eldridge Street Synagogue

בית כנסת זה נבנה ב-1887 והיה בעבר מרכז מפואר של חיים היהודים במקום, עד שהתדרדר והוזנח במהלך שנות ה-20 של המאה הקודמת. המבנה נותר מוזנח עד שהחלו פעולות לשחזורו, שהושלמו בשנת 2007. היום, בית הכנסת זורח שוב עם הפאר המקורי שאפף אותו לפני יותר ממאה שנים. סיור בבית הכנסת יוצא מדי שעה, כשהסיור האחרון מתחיל בארבע אחר הצהרים.

כתובת: 12 Eldridge St בין רחובות Canal ו-Division

מסעדות כשרות בעיר

  • מעדניה – Ben's Kosher Delicatessen – כאן תוכלו ליהנות מכריך טעים, המבורגר בלחמניה, פסטרמה, כבד קצוץ, סטייקים ועוד – ותוספות כמו סלט הקיסר. אזור המעדניה: Midtown West.

  • מסעדה צמחונית – Blossom Vegan – המסעדה מציעה הפתעה גדולה: כל הפסטות לא מכילות ביצים והן מחקות את טעם הבשר, ולמעשה הן טעימות מאוד. לטבעונים, זו מתנה משמים לאור נרות. אזור המסעדה: צ'לסי (Chelsea).

  • ביסטרו כשר – Le Marais – הביסטרו הכשר הזה מציע מאכלים טעימים כמו סטייק פיקנטי וצ'יפס פריך וטעים. אזור הביסטרו: Midtown West.


 

לתשומת ליבך הנתונים המוזנים כאן מאובטחים בפרוטוקול VPNSSL