אתרי תיירות ואטרקציות מומלצות בניו-יורק

עם אוצרות אדריכליים, בתי קפה מהעולם הישן, חנויות ספרים של פעם וחנויות עתיקות – אין ספק שניו יורק סיטי היא תענוג למבקרים שמחפשים את האווירה האורבנית.

כאן תוכלו ללכת לאיבוד בהמון שמציף את צ'יינה טאון (China town), בין המקדשים הבודהיסטים הצבועים בגוונים בהירים, דוכני הנודל'ס המהבילים והדגים הריחניים, ואחר כך לטייל עד נוליטה (Nolita) כדי לבדוק מה מציעים הבוטיקים המפתים ולטעום מסוגי הקפה השונים שמציעים מומחי הקפה המקומיים.

כל שכונה בעיר מציעה גרסה שונה לחלוטין של העיר ניו יורק – מעדניות יהודיות בנות 100 השנים באפר ווסט סייד (Upper west Side) או רחובות מרוצפים שמתפתלים להם בגריניץ' וילג' (Greenwich village). הדרך הטובה ביותר לחוות את העיר היא לצעוד ברחובותיה.

האמפייר סטייט בילדינג – Empire State Building The

ביום בהיר, המבנה המרשים של האמפייר סטייט בילדינג מציע טווח ראייה של 80 קילומטרים – כולל חלקים של ניו יורק, קונטיקט, מסצ'וסטס, ניו ג'רזי ופנסילבניה.

הבנין הגבוה, שעליו טיפס קינג-קונג, נקרא אמפייר סטייט (ובתרגום: מדינת האימפריה), על שם מדינת ניו יורק. הוא מתנשא לגובה של 381 מטרים ועם התורן מגיע ל-436 מטרים. המבנה מעוצב תוך הדגשת הקווים האנכיים ומשחקי מסות שמתבטאים בצורת המבנה. האנטנה בראש המגדל סייעה בעבר לעגינת הספינות, והיום משמשת לשידורי הרדיו.

בשעות היום, עלו לקומה 102 לתצפית שמשקיפה על כל העיר ועם רדת החשיכה, צאו לראות את הזרקורים העוצמתיים שמאירים את קצה המגדל, ויוצרים מחזה מרהיב.

כתובת: 350 Fifth Ave, Suite 300

פסל החירות –  The Statue of Liberty

פסל החירות הוענק ב-1886 לארצות הברית על ידי ממשלת צרפת, כמתנה. הפסל עצום הממדים והמוכר כל כך, הוצב באי החירות בנמל ניו יורק ומהווה סמל של ארצות הברית בכלל ושל ניו יורק בפרט.

הפסל מבטא את ערכי הדמוקרטיה, השוויון וחופש הביטוי. הפסל מתאר את אשת החירות לבושה בגלימה רומאית, על ראשה נזר בעל שבעה חודים שכל אחד מהם מציין את חירותן של שבע יבשות תבל ורגלה האחת עומדת על שרשרת מנותצת, סמל לשחרור מכבלי השעבוד. "אשת החירות" מחזיקה בידה הימנית את הלפיד כדי להאיר את הדרך לכל מי שמגיע לארצות הברית ובשמאלית לוח עם ספרות רומיות – JULY IV MDCCLXXVI – שמציינות את תאריך הכרזת העצמאות של ארצות הברית – 4 ביולי 1776.

כתובת: Liberty Island

הסנטרל פארק – The Central Park

הסנטרל פארק, מלבן של שטח ירוק ופתוח במרכזה של מנהטן, נוצר ב-1860 והיה הפארק הציבורי הראשון בארצות הברית כולה. קשה להאמין, אבל שטח הסנטרל פארק בניו יורק גדול יותר מזה של נסיכות מונקו כולה.

הפארק העצום תוכנן כמקום לבילוי פנאי לכול הניו יורקים, והוא נווה מדבר מופלא: מדשאות שופעות, יערות מגניבים, גנים פורחים, מזרקות מים, שבילים מיוערים ומנה נהדרת של טבע ושלווה שתושבי העיר הגדולה כל כך זקוקים לה. הפארק נחשב לאחת האטרקציות הפופולריות ביותר בעיר, ומציע להמוני המבקרים גם קונצרטים תחת כיפת השמים, ללא תשלום, מרכז טבע עם בעלי חיים נדירים ומופעי דרמה מעולים בתיאטרון שמופיע תחת כיפת השמים.