פראג עם הילדים

הצ'כים הם עם מאוד משפחתי ולכן זה לא מפליא שתוכלו למצוא שפע של פעילויות לילדים בכול רחבי העיר. היום, יותר ויותר מסעדות מקצות אזורי משחק לילדים ומציעות פעילויות שיעסיקו אותם בזמן שההורים עדין אוכלים. רבות גם מציעות תפריט מיוחד לילדים, מה שנקרא בצ'כית: "דייצקי אידלניצ'ק (dětský jídelníček)".

חשוב לדעת:

  • ילדים מתחת לגיל 6 בדרך כלל לא נדרשים לשלם. ההנחות לילדים משתנות מגיל 12 עד 18.

  • יש אתר אינטרנטי לילדים בפראג (www.kidsinprague.com) ובו מידע שימושי על מקומות שכדאי ללכת אליהם ודברים שאפשר לעשות.

  • רוב בתי המלון היוקרתיים מספקים שירותי שמרטפות וחברת פראג פמילי (Prague Family) היא סוכנות שמספקת שמרטפים דוברי אנגלית.

גן שעשועים בטבע, פטרין – Petřín

פטרין הוא אזור משחקים חיצוני במרכז פראג שמציע מגוון פעילויות כמו: מגדל תצפית, מצפה ומבוך מראות. רוב האטרקציות בגבעת פטרין נבנו החל מסוף המאה ה-19 ועד המאה ה-20. בתחנה הסופית של הרכבל שמטפס עד לפסגת הגבעה נמצא מגדל פטרין, שהוא העתק של מגדל אייפל ונבנה ב-1891 לתערוכה שהתקיימה בפראג.

כתובת: (אויסד) Újezd (מספרים 6, 9, 12, 20, 22 בטראם)

גן החיות של פראג

גן החיות ממוקם במבואות הצפוניים של העיר ואחת ההרפתקאות היא להגיע אליו. שיט בסירה לאורך הנהר שיביא אתכם לגן החיות מבטיח מטיול מהנה דרך סטרומבוקה (Stromvoka) היפה אבל אפשר גם לשכור אופנים ולרכב דרך הפארק. גן החיות מציע בין היתר פינת ליטוף לילדים, רכבל מיניאטורית ואזור משחקים ענק לילדים.

כתובת: U Trojského zámku 3/120, 171 00 Praha 7, Czech Republic

פארק – אי הילדים

האי הקטן ביותר בפראג מציע הפוגה ירוקה מהמולת העיר עם מבחר נדנדות, מגלשות, רמפות לסקייטבורד, מיני כדורגל, מגרש כדורעף והמון מרחב פתוח שמזמין את הילדים להשתולל כאוות נפשם.

יש כאן ספסלים רבים שעליהם יוכלו ההורים לנוח, כמו גם בר ומסעדה שממוקמים בקצה הדרומי של האי אם אתם רוצים לאכול ולשתות.

כתובת: גישה מ- Nábřežní