אתרי תיירות ואטרקציות מומלצות בפראג

​​​​​מבוך הסמטאות המרוצפות של פראג והחצרות הנסתרות מזמינים אתכם לשוטט ללא מטרה וליהנות מהמראות ומהאווירה. אם אתם רואים את עצמכם כהרפתקנים אורבניים, אחת ההנאות הגדולות שמצפה לכם בעיר היא סיור בשכונות כמו וינוהרדי (Vinohrady) ו-בובנץ' (Bubenec), שמבטיח מפגש עם אינספור מראות בלתי נשכחים. פראג עצמה מחולקת ל-12 אזורים מנהליים שממוספרים מ-12-1, כאשר הרובע העתיק במרכז פראג נקרא Prague 1 ובו נמצאות רוב האטרקציות העיקריות.

גשר קארל

בין אם אתם מטיילים על הגשר מוקדם בבוקר ערפילי, או מפלסים דרככם בתוך קהל המבקרים הרב בשעות אחר הצהרים, חציית גשר קארל היא החוויה המובהקת של המבקרים בעיר. הגשר הוא אחד האתרים הרומנטיים ביותר בעיר וטיול לאורך הגשר מספק נופים מרהיבים של הטירה, של נהר הוולטבה ושל אטרקציות מפורסמות אחרות שממוקמות על שפת הנהר.

הגשר נבנה ב-1357 וכולל 16 קשתות אלגנטיות שגילן כ-500 שנים. מאז תום מלחמת העולם השניה מיועד הגשר להולכי רגל בלבד. במשך היום תוכלו ליהנות מפסלי הבארוק המפורסמים שעל הגשר, שמשפילים מבטם אל המצעד המרתק של נגני רחוב, להקות ג'אז ומוכרי גלויות.

כתובת: Prague 1

הטירה של פראג

קירות הטירה בגבעה של פראג כבר חוו אלף שנות היסטוריה. מדובר בקומפלקס גדול של כנסיות, מגדלים, אולמות וארמונות, ובעצם אתר שהוא כמעט כפר בזכות עצמו.

אזור הטירה הוא לב התרבות וההיסטוריה של הרפובליקה הצ'כית וכולל לא רק אוספים של אוצרות פיזיים כמו שרידי הזהב של אוצרות סנט ויטוס (St Vitus Treasury) ותכשיטי הכתר הבוהמי, אלא גם אתרים שבהם התרחשו אירועים היסטוריים חשובים כמו רצח סנט ואצלב (St Wenceslas) – שסולק מכהונתו על ידי השלכתו מהחלון.

כתובת: Prague 1

כיכר העיר העתיקה

כיכר העיר העתיקה היא אחד המרחבים האורבניים היפים והגדולים ביותר באירופה ומשמשת ככיכר הציבורית העיקרית של פראג מאז המאה ה-10. עד תחילת המאה ה-20, שימשה הכיכר כשוק המרכזי של העיר. האתרים הבולטים ביותר בכיכר הם מגדל העיריה העתיק, השעון האסטרונומי, כנסיית טין (Tyn) וכנסיית סנט ניקולאס.

בימים אלה, מתקיימות בכיכר, תחת כיפת השמים, הופעות של להקות ג'אז, קונצרטים, מפגשים פוליטיים ותצוגות אופנה, ובתקופת חג המולד וחג הפסחא מתמלאת כיכר העיר העתיקה בדוכנים והופכת לשוק צבעוני הומה אדם.

כתובת: Prague 1