אתרי תיירות ואטרקציות מומלצות ברומא

​​​​​​רומא היא אחד מאתרי התיירות הפופולריים ביותר בעולם, ויש לכך סיבה טובה מאוד – בעיר הנצח תמצאו לא מעט אטרקציות והפתעות מדהימות. יש כל כך הרבה מה לראות וללמוד בעיר וגם מי שביקר ברומא מספר פעמים עשוי להרגיש כאילו רק הצליח לגרד את פני השטח. מלבד האתרים המפורסמים כמו הוותיקן, הקולוסיאום, הפורום או הפנתיאון, יש ברומא אטרקציות נוספות, לא פחות מפורסמות ומענינות והן גם לא כרוכות בתשלום.

פיאצה נאבונה – Piazza Navona

כיכר נאבונה עם המזרקות המעוטרות, ארמונות הבארוק, אומני הרחוב הצבעוניים, הרוכלים והתיירים – היא כיכר מרכזית ואלגנטית בעיר. הכיכר נבנתה במאה ה-1 על ידי סטאדיו די דומיציאנו (Stadio di Domiziano), ונסללה מחדש במאה ה-15. קרוב ל-300 שנה שימשה הכיכר כמקום השוק העיקרי של העיר ויש בה שלוש מזרקות.

  • המזרקה העיקרית היא של ברניני – פונטנה די קוואטרו פיומי (Fontana dei Quattro Fiumi). זו מזרקה מצועצעת וראוותנית שמציגה האנשה של הנהרות הגדולים: הנילוס, הגנגס, הדנובה והפלייט.

  • בקצה הדרומי של הכיכר תוכלו לראות את מזרקת דל מורו (Fontana del Moro) שתוכננה ב-1576 על ידי ג'אקומו דלה פורטה (Giacomo della Porta). ברניני הוסיף דמות של מורי אוחז בדולפין באמצע המאה ה-17, והטריטונים שמסביב הם העתקים מהמאה ה-19.

  • בקצה הצפוני של הכיכר, מזרקה מהמאה ה-19 – פונטנה דל נטונו (Fontana del Nettuno) מתארת את נפטון נאבק במפלצת ימית מוקף בנימפות ימיות.

פלאזו פומפי (Palazzo Pamphilj)

המבנה הגדול ביותר בפיאצה, הוא מהמאה ה-17. מבנה זה נבנה עבור האפיפיור אינוצנטיוס ה-10 והיום משמש כבית השגרירות של ברזיל.

כתובת: Piazza Navona, 00186 Roma

פיאצה די ספנייה (Piazza di Spagna) והמדרגות הספרדיות

המדרגות הספרדיות הרחבות מושכות אליהן מבקרים מאז המאה ה-18 ומספקות פינה נהדרת לצפיה בעוברים ושבים. הכיכר, פיאצה די ספאנייה, נקראת על שם השגרירות הספרדית לכס הקדוש. המדרגות, שנבנו ב-1725 ותוכננו על ידי האיטלקי פרנצ'סקו דה סאנקטיס (Francesco de Sanctis), מובילות לכנסיה הצרפתית טריניטה די מונטי (Trinità dei Monti).

למרגלות המדרגות נמצאת המזרקה ברקצה (Barcaccia = הספינה השוקעת), כנראה של פייטרו ברניני, אביו של האומן המפורסם יותר לורנצי ג'יאן.

מדרום מזרח לפיאצה, בסמוך לפיאצה מיגנאנלי (Mignanelli), ניצב דלימקולטה (dell'Immacolata) – עמוד מרשים שנבנה בשנת 1857 לכבוד חגיגות הכרזת האפיפיור פיוס ה-9.

כתובת: Piazza di Spagna, 00187 Roma

הבזיליקה של סנטה מריה מג'ורה (Maria Maggiore)

כנסיה מרשימה מהמאה ה-5 ניצבת בראש גבעת אסקווילין (Esquiline). זהו מבנה אדריכלי עם מגדל פעמונים רומנסקי מהמאה ה-14 וחזית בארוקית מהמאה ה-18. פנים הכנסיה בארוקי בעיקרו עם פסיפסים מרשימים מהמאה ה-5.

בתוך הבזיליקה עצמה נשמר המבנה המקורי למרות השיפוצים הרבים שהמבנה עבר במשך השנים. מלבד הפסיפסים, תוכלו להתרשם גם מקשת הניצחון שמתארת סצנות תנכיות. הרצפה היא דוגמה יפה לריצוף מהמאה ה-12.

כתובת: Piazza di S. Maria Maggiore, 42, 00100 Roma